Faber Naturex® - Bitkisel Esaslı Doğal Temizlik Ürünleri

Evlerimizde günlük hayatımızın bir parçası haline gelen kimyasal ürünlerin kısırlıktan akciğer ve böbrek hasarlarına, kanserden körlük ve astıma kadar bir çok olumsuz etkiye yol açabileceğini biliyor muydunuz? Kendinize, ailenize, ve çevrenize duyarlı olun, sağlığınızı koruyun - doğaya dost ürünlerini kullanın!

Türkiye de ilk defa, gıda işletmelerine ve evde kullanım temizlik ürünlerine helal sertifikası alan firmadır.

Doğa ve Ailenize Dost... Faber Naturex

Faber Kimya ve İlaç, sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmez unsuru olan hijyenin sağlanması konusunda; Endüstriel ürün imalatı ve buna bağlı olarak teknik hizmetler sunmak üzere, 1994 yılında uzman kimya mühendisleri tarafından kurulmuş, İstanbul merkezli üretici bir firmadır.
İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi bölgesinde halen 6000 m2 alana sahip tesislerinde, üretimine devam etmektedir.
Faber Kimya ve İlaç, 2008 yılında yurt içi ve yurt dışından gelen talepler doğrultusunda, gıda işletmeleri için doğal temizlik
ürünlerinin üretim ve pazarlamasına başlamıştır.
 
 
 
 
 
İşinde uzman kimyagerleri ve geçmişten gelen tecrübesiyle, 2013 yılında Natureks Hijyen Ürünleri firmasını kurarak, Faber Naturex markası ile talepleri karşılamaya devam etmiştir. İslami şartlar çerçevesinde; insan, çevre ve doğaya zarar vermeyen helal ürünler üreten ve gerçek anlamda Helal Sertifikasına sahip bir kuruluştur.
Türkiye de ilk defa, gıda işletmelerine ve evde kullanım temizlik ürünlerine helal sertifikası alan firmadır.
Üretiminde kullandığı hammaddeler insan, hayvan, bitki ve çevre sağlığına zarar vermeyen tamamen bitkisel esaslı organik maddelerden oluşmaktadır.
Ürünlerimiz; ISO 9001:2000/14000:2004, OHSAS 18001, Toplam Kalite Güvencesi ile belgelendirilmiş olup, Vegan Sertifikası, Gimdes Helal Sertifikası ve Sağlık Bakanlığı Üretim İzin ruhsatına sahip tesislerimizde üretilmektedir.
 

Doğal Olarak Yüksek Performans

Günümüzde kimyasal kullanmadan iş yapamaz hale geldik. Hatta bizlere "doğal hiç bir şey kimyasal gibi temizlemez" öğretildi. Oysa...Faber Naturex alıştığınız temizliği Size doğal olarak  verecek.
Faber Naturex üretiminde kullandığı hammaddeler insan, hayvan, bitki ve çevre sağlığına zarar vermeyen bitkisel esaslı organik maddelerden oluşmaktadır.
 
 
Toksik olmayan, doğada çözünen karbonat, sabun, limon, sirke vb. maddeler, etkinliği çok yüksek olan korrozif, ağartıcı, güçlü antibakteriyel ürünlerin işini yapabilir. Çamaşır suyu ve amonyak gibi zehirli kimyasalları kullanmaması cezbedicidir.  Evet! ama kabartma tozu ve sirke temizlik işini aynı rahatlıkla yapabilir mi?
Aslında... Doğal olsa bile güçlü kokulara maruz kalmadan hızlı ve etkin temizlik istiyorsunuzdur. Artık elinizde olan maddelerle kimyager oynamanıza kesinlikle gerek yok!  Faber Naturex, verimliliği kanıtlı, zengin hammade paletinden oluşan, özel nitelikli ürünler sunuyor.  

Hijyen ve Temizlik Çözümleri Uzmanı

Faber Kimya ve İlaç, 2008 yılında yurt içi ve yurt dışından gelen talepler doğrultusunda, gıda işletmeleri için doğal temizlik ürünlerinin üretim ve pazarlamasına başlamıştır. Türkiye'de ilk defa evde kullanım temizlik ürünlerine helal sertifikası almıştır.
Sertifikalarımız:
ISO 9001:2000 Toplam Kalite Yönetim Sistemi 
ISO 14001:2004 Çevre Kalite Yönetim Sistemi
OHSAS 18001:2007 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi
GMP İyi Üretim Uygulamaları Belgesi
Gimdes Helal Sertifikası